10 veiksmingų patarimų, kurie padės sutaupyti pinigų

10 veiksmingų patarimų, kurie padės sutaupyti pinigų

Šiame straipsnyje pateikiame 10 veiksmingų patarimų, kurie padės sutaupyti pinigų.

Nustatykite taupymo tikslus

Nustatykite taupymo tikslus ir sukurkite biudžetą, kad galėtumėte stebėti savo išlaidas. Suskirstykite savo išlaidas į kategorijas, kad nustatytumėte sritis, kuriose galite sumažinti savo išlaidas.

Automatizuokite savo santaupas

Automatizuokite savo kiekvieną mėnesį nustatydami automatinius pervedimus iš einamosios sąskaitos į taupomąją sąskaitą.

Sumažinkite išlaidas restorane

Dažnai lankotės restoranuose ar kitose maitinimo įstaigose per pietų pertrauką? Siūlome pasiruošti maistą namuose ir atsinešti į darbą. Iš namų atsinešę 2 Eur vertės pietus, o ne pirkę už 5 Eur vertės pietus, per metus galite sutaupyti daugiau nei 750 Eur.

Pirmiausia pašalinkite skolą su didelėmis palūkanomis

Daugelis iš mūsų turi įsipareigojimų bankams. Patarimas kuo greičiau atiduoti paskolą (jeigu turite) su didelėmis palūkanomis, nes jūsų mokamos palūkanos yra pinigai, kurie gali būti naudojami santaupoms.

Pirmiausia sumokėkite sau

Gavę užmokestį už darbą iš karto atidėkite tam tikrą pinigų sumą santaupoms. Po to apmokėkite sąskaitas. Kaip bebūtų reikėtų atsižvelgti pagal galimybes kiek sau galite atsidėti taupymui. Laikui bėgant suma kurią norite ir galite sau leisti sutaupyti išaiškės.

Sumažinkite išlaidas už komunalines paslaugas

Sumažinti išlaidas už komunalines paslaugas gali būti sudėtinga, tačiau sumažindami karšto vandens naudojimą, atidžiai naudodami elektros energiją bei įsigydami taupius elektros prietaisus galite sumažinti išlaidas.

Pirkite su nuolaida ir didesniais kiekiais

Apsipirkimas parduotuvėse turinčiose lojalumo programas tikrai padės sutaupyti. Taip pat, apsipirkinėjant kartą per savaitę pagal reikiamų produktų sąrašą gali padėti sutaupyti. Pasitaiko, kad kažko pritrūksta, tačiau pastovus lakstymas į parduotuvę ir neplanuotas produktų pirkimas nepasiteisina. Dažnu atveju prisiperkama daugiau negu reikia.

Naudokite grynųjų pinigų grąžinimo kredito kortelę

Jeigu Jūs ieškosite užsisakyti kredito kortelių turėkite galvoje, kad yra tokių kortelių, kurios gražina dalį pinigų nuo pirkinio sumos.

Atidėkite pirkinius

Pasitaiko momentų, kai neplanuotai norisi kažką nusipirkti. Jeigu pirkinys nėra labai svarbus, skirkite sau 30 dienų laikotarpį apmąstymui, kad išvengtumėte impulsyvaus pirkimo. Po 30 dienų išaiškės, ar reikia pirkti, ar nėra būtinybės.

Atšaukite nereikalingas prenumeratas ir narystes

Labai gerai apmąstykite ar pilnai naudojate visas turimas prenumeratas ir narystes tokias kaip: tv3 play, netflix, spotify ir pan. Ieškokite pigesnių alternatyvų ir galbūt pavyks rasti. Norint sutaupyti prenumeratos ar narystės mokestį visada galima prašyti nuolaidos.

Apibendrinimas

Svarbiausia, kad taupymas taptų įpročiu automatizuojant pervedimus, nustatant tikslus ir ieškant kūrybiškų būdų sumažinti išlaidas kasdieniame gyvenime. Pradėkite taupyti mažesnėmis sumomis ir laikui bėgant didinkite, kad pasiektumėte savo taupymo tikslus.

Naudoti šaltiniai:

  • https://www.forbes.com/advisor/banking/savings/clever-ways-to-save-money/
  • https://www.nerdwallet.com/article/finance/how-to-save-money
  • https://www.natwest.com/life-moments/managing-your-money/top-money-saving-tips.html
  • https://www.regions.com/insights/personal/personal-finances/budgeting-and-saving/10-best-ways-to-save-money
  • https://www.investopedia.com/personal-finance/10-tips-teach-your-child-save/

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas