Egzaminai, tai žinių patikros, kurios kelia stresą daugeliui iš mūsų. Prieš egzaminą reikia save paruošti tiek kaupiant žinias (mokantis), tiek psichologiškai. Kaip išlaikyti matematikos egzaminą?
Atsakysime Jums į du klausimus:
- Kaip ruoštis egzaminui ir susitvarkyti su nerimu prieš egzaminą?
- Kaip susitvarkyti su stresu ir efektyviai atsakyti į klausimus egzamino metu?
Prieš egzaminą
Ar girdėjote posakį „nepasiruošti, tai pasiruošti nesėkmei”? Padaryk sau paslaugą ir pradėk ruoštis anksčiau. Jeigu pradėsite ruoštis likus vienai ar dviem dienom iki egzamino greičiausiai laiko pasiruošti jums neužteks ir be abejonės, rezultatai gali nedžiuginti. Skirkite mažiausiai vieną mėnesį egzamino pasiruošimui, pasikartokite išdėstytą medžiagą ir nuteikite save, kad sėkmė ateis. Prisiminkite, nėra pastangų, nėra rezultato.
Penki patarimai
1. Intensyviai kartokite medžiagą
Kartojimas, tai svarbus šaltinis geram rezultatui. Praktika, tai raktas į sėkmę. Naudok savo nuožiūra kartojimo medžiagą, kuri Tavo manymu lengviausiai įsisavinama, nes tikriausiai Tu geriau save pažįsti. Tai gali būti video medžiaga, knygos ar užrašai, kartojimo kortelės ar tiesiog jau buvusių egzaminų užduotys. Naujesnių metų egzaminų užduotis gali rasti čia.
2. Išsiaiškinkite kokio pobūdžio egzaminas
Išsiaiškinkite kokio pobūdžio egzaminą Jūs laikysite, ar popierinį variantą ar naudojant kompiuterį. Jeigu bus popierinis variantas, tada praktikuokite jį labiau, jeigu kompiuterinis variantas, tada tobulinkitės naudodami kompiuterį. Tinkamiausio formato uždavinių sprendimas dar labiau sustiprins Jūsų šansus gerai pasirodyti.
3. Susikurkite kartojimosi tvarkaraštį
Užsirašyk pagrindines temas, kurias Tau būtina pasikartoti ir susikurk kartojimosi tvarkaraštį. Tam, kad kartojimas būtų efektyvus, būtina susirašyti kartojamas temas ir datas kada jos turi būti pakartotos.
4. Planuokite laiką
Naudok savo laiką naudingai. Efektyvus laiko planavimas yra būtinas norint tinkamai pasiruošti egzaminams. Daugiau patarimų, kaip efektyviai planuoti laiką rasite čia.
5. Mokykitės valdyti stresą
Visų svarbiausia – bandykite nestresuoti. Taip, lengviau pasakyti, nei padaryti… Jeigu pradėsite stresuoti ir nevaldyti savęs jums sudėtingiau bus apdoroti informaciją. Labai svarbu pradėti ruoštis egzaminams iš anksto, ypač ruoštis psichologiškai, kad rezultatai būtų geresni.
Per egzaminą
Labai dažnai pasitaiko, kai žmonės laikantys egzaminus tiesiog sustingsta, patirdami labai nemalonų jausmą. Bet tie, kurie ruošiantis egzaminams praktikavo penkis anksčiau minėtus patarimus yra gerokai ramesni. Kaip elgtis per egzaminą ir susitvarkyti su stresu atsakant į klausimus egzamino metu? Pateikiame Jums penkis patarimus padėsiančius susivarkyti su iššūkiais egzamino metu.
Penki patarimai
1. Nuteikite save pozityviai ir realistiškai
Paskutinė diena prieš egzaminą nėra skirta išmokti to, kas jau turėjo būti Jūsų galvoje iki egzamino. Būkite realistas(-ė). Jeigu mokėtės bus gerai, jeigu nepakankamai laiko skyrėte egzaminų pasiruošimui, tada sėkmė gali tiesiog nuplaukti. Niekada nesimokykite paskutinę naktį prieš egzaminą, nes Jums reikalingas poilsis, kad egzamino metu Jūsų smegenys funkcionuotų visu pajėgumu.
2. Atidžiai perskaitykite užduotis bent 3 kartus
Egzamino metu perskaitykite užduotis ramiai, neskubėdami ir bent 3 kartus. Pirmą kartą perskaitę, turėtumėte suprasti apie ką yra klausimas, antrą kartą perskaitę turėtumėte susidėlioti mintis nuo ko pradėti, trečią kartą perskaitę jau turėtumėte užrašyti reikiamus veiksmus, kad užduotis būtų išspręsta.
3. Negaiškite laiko prie neaiškių klausimų
Nesupratai klausimo? Praleisk jį negaišdamas laiko ir sugryžk prie jo vėliau. Per ilgai sukdamas galvą ką daryti mažini savo šansus surinkti daugiau balų, nes kiti klausimai, kurie Tau aiškūs gali būti neatsakyti vien dėl laiko stokos. Atsakę klausimus, kuriuos supratote su ramia sąžine galite grįžti prie tų, kurie Jums buvo neįveikiami iš pat pradžių. Iš savo patirties kalbant, egzamino pabaigoje priėjęs prie sunkiau įkandamų klausimų aš jaučiausi daug ramesnis, labiau atsipalaidavęs, kas leido man greičiau ir efektyviau mąstyti. Vistik stresas per egzaminą daro savo ir kartais tiesiog nesusiveda galvoje galai.
4. Nepalikite neatsakytų klausimų
Išsiaiškinkite, kiek iš viso galite surinkti taškų ir kiek apytiksliai jų reikia surinkti, kad egzaminas būtų išlaikytas. Atminkite, kad paprastai užduotys vertinamos 1 ar daugiau balų. Jeigu užduotis vertinama tik 1 balu, reikia tik atsakymo, jei užduotis vertinama 2 arba daugiau balų reikalauja detalaus sprendimo. Sprendimas Jums renka visus įmanomus balus. Niekada nepalikite neatsakytų klausimų, tuščių vietų. Bandykite kuo arčiau „prisikasti” prie atsakymo.
5. Peržiūrėkite atsakymus
Pabaigę savo užduotis peržvelkite visus atsakymus nuo pat pradžių. Jeigu turėsite dar papildomo laiko, tikrinkitės vėl ir vėl. Išvenkite kvailų klaidų, kurios Jums gali pakišti koją išlaikyti matematikos egzaminą.
Ruoškitės egzaminams atsakingai ir jeigu trūksta motyvacijos veikti, motyvuokitės čia.